Tekirdağ

Başkan Yüksel Ticaret Borsası İlkokulunun sergi açılışına katıldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Ticaret Borsası İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kültürel Mirasımız temalı sergiye katılarak serginin açılışını yaptı.

Sergi açılışına Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Atilla da eşlik ederken, Tekirdağ ticaret Borsası İlkokulu öğretmenleri ile öğrencileri de açılışta hazır bulundu.

SERGİLENEN ÜRÜNLERİ YAKINDAN İNCELEDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla ile birlikte sergiyi gezen ve öğretmenlerle öğrencilerden sergilenen kültürel ürünlerle ilgili bilgi alan Başkan Yüksel, sergide görücüye çıkan ev ve süs eşyaları ağırlıklı ürünleri yakından inceledi.

Sergide ayrıca Tekirdağ’ın yerel lezzetlerinden olan Karacakılavuz Keşkeği ve Hayrabolu Tatlısı ikramlarının tadına bakan Yüksel, Türk Müziği konserini dinledi, öğrencilerle sohbet etti. Öğrenciler de açılışa katılan Yüksel’e teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

“KÜLTÜREL MİRASIMIZ GELECEK NESİLLERLE EMİN ELLERDE”

Etkinliğin ardından okul bahçesinde öğrencilerle futbol oynayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, sergi açılışından sonra açıklamada bulundu. Yüksel, “Tekirdağ Ticaret Borsası İlkokulu’nda, 4. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı ‘Kültürel Mirasımız’ konulu serginin açılışını yaptık. Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ebubekir Atilla ile birlikte ziyaret ettiğimiz okulda, çocuklarımız tarafından oluşturulan sergiyi gezerek, geçmişten günümüze ulaşan çeşitli ev ve süs eşyaları ile araç gereçleri inceledik. Çocuklarımızla kucaklaşarak sohbet ettiğimiz etkinlikte, Türk Müziği ezgilerine eşlik ederek, yerel lezzetlerimiz Keşkek ve Hayrabolu Tatlısı ikramlarının tadına baktık. Bu sergi ile gördük ki kültürel mirasımız, gelecek nesillerle emin ellerde. Serginin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci kardeşlerime ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu