Tekirdağ

Başkan Yüksel İndirim Günlerinde görev alacak rehber gençlerle buluştu

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 14 Temmuz tarihine kadar sürecek Çarşı-Pasaj İndirim Günleri etkinliğinde, çarşıda alışveriş yapmak isteyen yabancı turistlere yardımcı olacak tercüman gençlerle bir araya geldi.

DÖRT DİLDE “SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİM?”

Türkçe, İngilizce, Yunanca ve Bulgarca olmak üzere dört farklı dilde turistlere tercüme ve rehberlik hizmeti verecek olan gençlerle birlikte etkinliğin planlamasını yapan Başkan Yüksel, projenin esnafa büyük katkı sunacağına inandığını ifade etti.

Etkinlik kapsamında; 14 Temmuz’a kadar 30 rehber genç, Hükümet Caddesi üzerinde belirli noktalarda konuşlandırılacak ve yabancı turistlerin yanı sıra talep eden esnafa tercüme desteği vererek iletişimi sağlayacak. Üzerinde dört dilde, “Size nasıl yardımcı olabilirim?” cümlesi yazılı beyaz tişörtler giyen görevliler, dileyen turistleri rehberlik ederek müze, resmi kurum, banka vb. gitmek istedikleri yere yönlendirecekler.

YÜKSEL: “ESNAFIMIZIN İŞİ KOLAYLAŞACAK”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Esnafımıza destek vermek amacıyla başlattığımız İndirim Günleri kampanyası süresince, yakın komşu ülkelerden gelen yabancı misafirlerimize gönüllü olarak rehberlik ve tercümanlık yapacak gençlerimizle bir araya geldik. 14 Temmuz’a kadar devam edecek İndirim Günleri projesi kapsamında, çarşımızı ve pasajlarımızı ziyaret edecek yabancı konuklarımıza İngilizce, Bulgarca ve Yunanca tercümanlık hizmeti verecek gençlerimiz, esnafımızın işini de büyük ölçüde kolaylaştırmış olacak. Şehrimize ve esnafımıza hayırlı olsun,” diye konuştu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu