Tekirdağ

Başkan Yüksel geleceğin bilim insanlarının projelerini inceledi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü dolayısıyla, KADEM Tekirdağ Temsilciliği tarafından düzenlenen…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, 11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü dolayısıyla, KADEM Tekirdağ Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte bilime meraklı öğrencilerle buluştu.

Süleymanpaşa’da eğitim-öğretim faaliyetleri yürüten 10 okuldan 100 öğrencinin Kodlama Eğitimi aldığı ve eğitimler sonrası hayata geçirdikleri projelerin sergilendiği etkinlik, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ KONCAGÜL DE KATILDI

KADEM Tekirdağ Şubesi ve Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen sergi etkinliğine katılan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel’e Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül de eşlik etti. Yüksel ve Koncagül, öğrencilerle sohbet ederek projeler hakkında bilgi aldılar.

YÜKSEL ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

Sergi ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Yüksel, “11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü dolayısıyla, KADEM Tekirdağ Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte çocuklarımızla buluştuk. İlçemizdeki 10 okuldan 100 çocuğumuzun, aldıkları STEM Kodlama Eğitimleri ile hayallerindeki projeleri gerçeğe dönüştürdükleri eserleri inceleyerek, bilgi aldık. Gençlerimiz kendilerine fırsat verildiğinde neler başarabileceklerini her zaman bizlere kanıtlıyorlar. Tüm öğrencilerimizi ve bu projeye katkı veren paydaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum,” diye konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu