Tekirdağ

Başkan Yüksel 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı

Şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden biri olan Büyük Taarruzun 100. Yıldönümünde, 30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Süleymanpaşa’da da coşkulu kutlamalara sahne oldu. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, gün boyu süren kutlamalara iştirak ederken, Fener Alayı ve Zafer Marşları Programında da binlerce vatandaşla birlikte bayram coşkusuna ortak oldu.

BAYRAMLAŞMA, ÇELENK SUNMA VE RESMİGEÇİT TÖRENİNE EŞLİK ETTİ

Saat 09.00’da Tekirdağ Valiliğinde gerçekleşen bayramlaşma töreninde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın Zafer Bayramını tebrik eden Başkan Yüksel, 09.30’da Tarihi Tekirdağ Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı’ndaki çelenk sunma törenine katılarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi, manevi huzurlarında saygıyla ve minnetle andı. Daha sonra sahilde düzenlenen Resmigeçit törenine de iştirak eden Yüksel, protokol üyeleri ile birlikte güvenlik güçlerinin sergilediği geçit törenini izledi.

FENER ALAYI BİNLERCE VATANDAŞIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

Saat 21.00’da Süleymanpaşa Belediyesinin organize ettiği Fener Alayı ve ardından Rumeli İskelesi’nde düzenlenen Zafer Marşları Programı ile bayram coşkusu doruğa ulaştı. Başkan Yüksel, Rumeli İskelesi’nde binlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Yüksel, “Dumlupınar’da başlayan Büyük Taarruzun, verilen çetin mücadelelerin ardından zafere taşınmasıyla, şanlı tarihimize altın harflerle yazılan büyük zaferin 100. yıldönümünü yürekten kutluyor; milletimize bu zaferi armağan eden İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Gazi Meclis’imizin saygıdeğer üyelerini ve kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun,” diye konuştu.

Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü kutlamaları, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Zafer Bayramı Resepsiyonu ile sona ererken, Başkan Yüksel resepsiyona katılarak bayram coşkusuna ortak oldu.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu