Tekirdağ

Başkan Yüksel 24 Temmuz Basın Bayramını kutladı

Başkan Yüksel’in mesajı şu şekilde: “Basınımızın Kıymetli Mensupları, Uzun yıllardır sahada yürüttüğümüz tüm çalışmalarda bizimle birlikte ter döken, en güzel…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Başkan Yüksel’in mesajı şu şekilde:

“Basınımızın Kıymetli Mensupları,

Uzun yıllardır sahada yürüttüğümüz tüm çalışmalarda bizimle birlikte ter döken, en güzel görüntüyüalabilmek ve haberi kamuoyuna en hızlı şekilde ulaştırabilmek için haber takibinin zorlu şartlarında büyük gayretlerle görev yapan sizleri bugün, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı vesilesiyle bir kez daha yürekten tebrik ediyorum.

Habere ve bilgiye ulaşmanın saniyelerle ölçüldüğü günümüzde, teknolojinin sunduğu imkânlarla çoğalan haber kaynaklarının birçoğunun teyide muhtaç”bilgilerle dolu olması, ekmeğini, gazetecilik mesleğinin değerlerini korumayı kendine ilke edinerek kazanmaya çalışan siz değerli gazetecilerimizi daha da değerli kılıyor.

Yerelde ve ülkemiz genelinde, özelliklesosyal medya üzerinden yürütülen manipülatif paylaşımlarla toplumumuz üzerinde oluşturulan yanlış algılar, konuyu araştırarak halkımıza doğrubilgiyi ulaştıran sizler sayesinde aydınlanıyor ve basının demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğu gerçeği pekişiyor.

Basınımızın DeğerliMensupları,

Basını milletin müşterek sesi, bir okul, kuvvet ve rehber olarak nitelendiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk basınının millet iradesinin ortaya çıkardığı Cumhuriyetin etrafında bir kale olacağını söylemiş, bu kaleyi düşünce yolu”şeklinde tarif ederek, basın hürriyetine verdiği önemi anlatmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaklaşık bir asır önceortaya koyduğu bu vizyon doğrultusunda, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğindeyapılan reformlarla Türk basınını güçlendirecek önemli adımlar atılmıştır.

Basın özgürlüğükapsamında internet haber sitelerinin Basın Kanunu” kapsamına alınmasınıve çalışanlarınfikir işçisi” statüsüne sahip olmasını sağlayacak haklarının yasal zemine oturmasını içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edilerek, geçtiğimiz ay TBMM Başkanlığı’na gönderildi.

İnanıyorum ki, kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte çalışanların, hak ettikleri niteliklere yasal yönden kavuşması’ basınımızın gücünü ve özgürlüğünüpekiştirecektir.

Kıymetli Gazeteci Dostlarım,

Üstlendiğiniz toplumsal sorumluluk bilinciyle, halkımızı doğru ve hızlı biçimde bilgilendirmek üzere gösterdiğiniz çabayı takdir ediyor, gece gündüz demeden fedakârca yerine getirdiğiniz görevden dolayı hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nızı can-ı gönülden kutlar, başarılı yayınlarınızın devamını dilerim.

Var olun!

Cüneyt Yüksel

Süleymanpaşa Belediye Başkanı”

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu