Tekirdağ

Başkan Uzunlar Cumhuriyet Bayramı 100. Yıl kutlama törenlerine eşlik etti

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne özel olarak düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerine iştirak etti. Gün boyu süren etkinliklerde vatandaşlarla bire araya gelen Uzunlar, her yana yayılan 100. Yıl coşkusuna ortak oldu.

TEBRİKAT TÖRENİNE KATILDI

İlk olarak Tekirdağ Valiliği’nde düzenlenen tebrikat törenine katılan Başkan Uzunlar, Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Karaküçük ve Sabri Çınar ile birlikte Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

RESMİGEÇİT TÖRENİNE EŞLİK ETTİ

Tekirdağ Orduevi önünde gerçekleşen Resmigeçit törenini takip eden Uzunlar, asker, polis ve öğrencilerin hazırladığı gösterileri izledi. Binlerce Tekirdağlının ellerinde Türk bayrakları ile eşlik ettiği Resmigeçit töreni renkli görüntülere sahne olurken, Başkan Uzunlar da alanı dolduran vatandaşlarla bayramın coşkusunu paylaştı.

SAHİLDE TÜRK BAYRAĞI VE KARANFİL HEDİYE ETTİ

Törenin ardından Sahil dolgu alana geçen Belediye Başkanı Uzunlar, burada çocuklara ve vatandaşlara Türk bayrağı armağan ederek karanfil dağıttı. Uzunlar, sohbet ettiği vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

CUMHURİYET KORTEJİNDE ON BİNLERLE KUCAKLAŞTI

Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna düzenlenen etkinlikler kapsamında gerçekleştirilen Cumhuriyet Kortejine de eşlik eden Uzunlar, on binden fazla Süleymanpaşalı ile birlikte Köprübaşı Mevkii’nden Tekirdağ Valiliği önündeki tören alanına kadar yürüdü. Kırmızı beyaza bürünen Hükümet Caddesi boyunca on binlerle kucaklaşan Uzunlar, protokol ile birlikte 100. Yıl coşkusuna eşlik etti.

Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen törende konuşan Başkan Uzunlar, “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü coşku ve gurur içinde kutluyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nın bu özel yıldönümünde düzenlediğimiz kortejde, bizleri yalnız bırakmayan siz kıymetli protokolümüze ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, bayramın coşkusunu ve birlik beraberlik ruhunu her zaman yaşamamızı temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun,” diye konuştu.

RESEPSİYONA İŞTİRAK ETTİ

Başkan Uzunlar, son olarak Tekirdağ Valiliği tarafından organize edilen ve Vali Soytürk’ün ev sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Resepsiyonuna da iştirak etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen görkemli kutlama programları ile bayram coşkusu her yerde hissedilirken Başkan Uzunlar gün boyunca Süleymanpaşalılarla bu coşkuyu paylaştı.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu