Çorlu

Başkan Sarıkurt´tan Çalışanlara Yeni Yıl Müjdesi

Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. ile Belediye-İş Sendikası arasında devam eden sözleşme kapsamında Başkan Sarıkurt’tan şirket personeline müjde geldi.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Başkan Yardımcısı Adnan Kum, Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. Müdürü Tolga Gülerdağ, Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı İbrahim Özçelik, Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Başkan Yardımcısı Hakan Bozbulut’un katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ardından şirket personelinin aldığı yemek ve yakacak yardımında ücretler artırıldı.

“Emekçilerimizin Yanındayız”

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, ülkenin içinde bulunduğu şartların göz önüne alınarak yapılan değerlendirmeler ışığında Personel A.Ş. çalışanlarına yeni yıl zammı öncesinde yemek ve yakacak yardımında da artışa gittiklerini belirterek, “Çalışanlarımızın daha iyi şartlara sahip olabilmesi ve günümüzün ekonomik şartlarında zorlanmaması ve refahını artırabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda Çorlu Belediyesi Personel A.Ş. şirketimiz ve Belediye-İş Sendikası Trakya Şubesi arasında geçtiğimiz yıl toplu iş sözleşmesi imzalamıştık. Bugün ülkemizin ekonomik durumu ve emekçilerimizin hali ortada. Biz de emekçilerimizin yanında olacak kararlar almaya devam ediyoruz.

“Yakacak ve Yemek Ücretlerinde Büyük Artış”

Çalışanlarımızın bu zor şartlarını öngörerek yaptığımız sözleşme kapsamında 2023 yılı ile birlikte maaşlarda enflasyon artı % 2 oranında bir artış sağlayacağız. Yakacak ve yemek ücretlerinde büyük artışa gidiyoruz. Açıklanacak enflasyon oranında yapılacak artışın yanı sıra özellikle kış aylarında kendilerine katkı sağlayabilmek için 6 ay boyunca aylık net 400 TL yakacak yardımı yapacağız. Ağırlaşan ekonomik koşullarla çalışanlarımızın sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenebilmeleri için de artan yemek masraflarına önemli bir katkı sunduk ve yemek ücretlerinde % 70 oranında artışa gittik. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hem kentimize hem de çalışanlarımıza fayda sağlayabilmek ve ihtiyaçlarına katkı sunabilmek için çalışıyoruz. Bugün imzaladığımız protokolün, çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Belediye-İş Sendikası Trakya Şube Başkanı İbrahim Özçelik ise yaptığı açıklamada, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada, ardı ardına gelen zamların yaşam şartlarını olumsuz etkilediği bu dönemde Belediye Başkanımız Ahmet Sarıkurt’un yapmış olduğu ilave artışı önemsiyor ve emeğimize sağladığı katkılardan dolayı üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. İmzaladığımız protokol kapsamında yemek ve yakacak ücretlerinde yapılan artışlar aralık ayı itibariyle geçerli olup, güncellenen yemek ve yakacak ücretlerimiz ocak ayı itibariyle enflasyon ve refah payı oranında artarak yansıyacak.”

Bu haber Çorlu Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu