Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN GAZİLER GÜNÜ MESAJI


19/09/2022 08:44:44

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Yurdumuzun kurucusu ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verilişinin 101. yıl dönümünü kutluyoruz.

Tarihimizde gazilik kavramının çok büyük önemi vardır. Ulusumuz, Osmanlı Devleti’nin kurucusu I. Osman’a “Gazi” unvanını vermiştir. “Gazi” unvanı verilen bir diğer büyük şahsiyet, 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’nda Plevne’de verdiği destansı mücadele ile tarihe geçen ve Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün örnek aldığı Gazi Osmanpaşa’dır.

Şanlı Sakarya Zaferi’nin ardından Milli Mücadelenin Büyük Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Millet Meclisimiz tarafından “Mareşal” ve “Gazi” unvanları verilmiştir.

Güzel yurdumuzu, Cumhuriyet’imizi, demokrasimizi, özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize ne kadar şükretsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Eylül Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve saygıyla anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı, mutlu ve huzurlu ömürler diliyorum.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu