Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN AŞURE GÜNÜ MESAJI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Aşure Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu günü, Aşure Günü’dür.

Aşure Günü, sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed’in torunu ve dördüncü halifemiz Hz. Ali’nin oğlu Hz. Hüseyin ile yakınlarının Kerbela çöllerinde şehit edildiği gündür.

Kerbelâ Olayı, tüm Müslümanların ortak acısıdır. Asırlar önce yaşanan bu büyük acıdan dersler çıkarak sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve barış duyguları temelinde birleşmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve bereketin simgesi mübarek Aşure Günü’nün tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini ve edilen ibadetlerin kabul olmasını diliyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu