Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI


05/06/2022 10:20:00

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Albayrak kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

Çevre, insanların ve doğadaki diğer canlıların etkileşim halinde varlıklarını sürdürdükleri ortamdır.

Yeryüzünde yaşayan milyonlarca canlı türü içerisinde, doğa üzerinde hâkimiyet kurabilen, onu değiştirebilen tek tür insandır.

İnsanlığın nüfusu artarken çevre kirleniyor, doğa zarar görüyor, diğer canlı türlerinin sayısı azalıyor ve hatta bazı türlerin nesli tükeniyor.

Her geçen yıl etkisini daha fazla hissettiğimiz küresel sıcaklık artışı, iklimlerin değişmesine, doğal alanların zarar görmesine, tarım ve hayvancılık alanlarında verimliliğin azalmasına yol  açıyor.

Yaşamlarımızı sürdürdüğümüz çevremiz, dünün mirası yarının ise emanetidir.

Sağlıklı bir gelecek ve yeni nesillere daha güzel bir dünya bırakabilmek için dünyamızın kaynaklarını ölçülü kullanmalı, çevreyi ve doğayı korumalıyız.

Daha az atık oluşturan ve olabildiğince az enerji tüketen yeni bir yaşam biçimi oluşturmak hepimize düşen bir görevdir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak insan odaklı ve çevreye duyarlı bir anlayışla projeler gerçekleştiriyoruz. Geride bıraktığımız 8 yılda Tekirdağ ili genelinde tüm vahşi depolama faaliyetlerine son verdik. Demirli Katı Atık Düzenli Depolama tesisimizi sunduk. Geri dönüştürülebilir atıkları kaynağında ayrıştırıyor ve ayrıca çöplerimizden elektrik enerjisi üretiyoruz.

Süleymanpaşa Batı ? Doğu İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesislerimizi inşa ederek ve mevcut tesislerimizi modernize edip kapasitelerini arttırarak kanalizasyon sularının denizlerimizi kirletmesinin önüne geçtik. Bununla beraber Mavi Bayraklı Sahillerimizin sayısını 7’ye çıkardık.

Çevre alanındaki çalışmalarımız önümüzdeki süreçte de etkin bir şekilde devam edecek.

İnsanlık olarak yeryüzündeki tüm canlılarla uyum içerisinde ve sağlıklı koşullarda yaşayacağımız daha güzel bir dünya kurabilmek dileğiyle, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu