Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI 05/12/2021 13:36:43 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 5 Aralık Kadın…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI


05/12/2021 13:36:43

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 5 Aralık Kadın Hakları Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

5 Aralık 1934 tarihinde “Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı” veren yasanın kabul edilmesi dolayısıyla bu önemli ve anlamlı gün, Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaktadır.

Eşsiz fedakârlıklarla İstiklal Mücadelemize destek veren kadınlarımız, Cumhuriyet döneminde hayatın her alanında var olarak ülkemizin kalkınmasında önemli görevler üstlenmiştir.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir” diyerek kadınlara verdiği önemi ortaya koymuştur.

Kadın erkek eşitliğini anayasa ile güvence altına alan Atatürk, kadınların seçme ve seçilme hakkına kavuşmasını sağlamıştır.

Cumhuriyet döneminde kadınlarımız ekonomik, sosyal, hukuksal ve siyasal anlamda pek çok hak elde etmiş olsalar da elbette bunlar yeterli değildir. Ülkemizin daha fazla gelişmesi ve ilerlemesi için her alanda kadınlarımız daha da güçlendirilmelidir.

Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 87. yılında,  toplumumuzun temelini oluşturan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu