Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 21 MART DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE ORMAN HAFTASI KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 21 MART DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ VE ORMAN HAFTASI KUTLAMA MESAJI


21/03/2022 10:08:27

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Dünyanın en önemli kaynaklarından biri olan ormanların önemine dikkat çekmek amacıyla 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası kutlanmaktadır.

En önemli oksijen kaynağı olan ormanlar, dünyanın akciğerleridir. Havayı temizleyen ve erozyonu önleyen ormanlar, pek çok canlı türünün yaşam alanıdır. Her geçen yıl etkisini arttıran küresel ısınma, çölleşme ve kuraklık, ormanların ne denli önemli olduğunu somut bir şekilde ortaya koymaktadır.

Ağaçları ve ormanları korumak, doğaya ve çevreye karşı sorumluluğumuzdur. Milli servetimiz olan orman varlığımızı zenginleştirmek, her birimizin vatandaşlık görevidir. Gelecek nesillere daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için orman varlığımızı arttırmamız gerekmektedir. Bu anlayışla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ağaçlandırma faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ağaca ve ormana olan sevginin daha da güçlenmesini diliyor, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası’nı en içten duygularımla kutluyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu