Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ MESAJI


12/03/2022 09:46:45

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 101. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

İstiklal Marşımız, ulusumuzun Kurtuluş Savaşı’nda şanlı zaferler elde etmesini sağlayan vatan sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık ruhunun en güzel ifadesidir.

Her bir aşaması şanlı bir kahramanlık destanı olan Milli Mücadele ruhu, Büyük Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından Türkçemizin zenginliğinin nadide bir örneği olarak mısralara dökülmüştür.

İstiklal Marşı’nın kabulü, Gazi Meclisimiz, kahraman ordumuz ve vatansever halkımızın Milli Mücadele azmini ve zafere olan inancını daha da kuvvetlendirmiştir.

Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde yazılan İstiklal Marşı, aynı zamanda güzel yurdumuzun nasıl kurtarıldığını, özgürlük ve bağımsızlığımızın nasıl kazanıldığını Cumhuriyet nesillerine anlatan şanlı bir destandır.

Cumhuriyet nesilleri olarak Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına sahip çıkıyor, İstiklal Marşımız Mehmet Akif Ersoy’un mısralara döktüğü bağımsızlık ruhunu yaşatmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünde, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu