Tekirdağ

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 1 KASIM ÇORLU, ERGENE VE SARAY’IN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 1 KASIM ÇORLU, ERGENE VE SARAY’IN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI 01/11/2022 08:21:41 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’IN 1 KASIM ÇORLU, ERGENE VE SARAY’IN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI


01/11/2022 08:21:41

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 1 Kasım Çorlu, Ergene ve Saray’ın Kurtuluş Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak mesajında şu ifadelere yer verdi:

Çorlu, Ergene ve Saray ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

İşgal yıllarında yurdumuzu elimizden almak isteyen düşmanlara karşı Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde birleşen halkımız, şanlı bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır.

1 Kasım 1922 tarihinde Çorlu, Ergene ve Saray ilçelerimiz düşman işgalinden kurtulmuş ve özgürlüğüne kavuşmuştur.

Ata’mızın en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Cumhuriyet’imizi yaşatmak ve vatanımızı korumak bizlere düşen en önemli görevdir. Vatan sevgisini her şeyden üstün tutan halkımız var olduğu sürece Türkiye Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çorlu, Ergene ve Saray’ın Kurtuluş Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, Milli Mücadelenin Büyük Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu