Tekirdağ

BAŞKAN DR. YÜCEER: “SİVAS’IN AYDINLIĞI SÖNMEYECEK”

BAŞKAN DR. YÜCEER: “SİVAS’IN AYDINLIĞI SÖNMEYECEK”

02/07/2024 08:17:00

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Candan Yüceer, Sivas Katliamı’nın yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında kin, nefret ve ayrımcılığı lanetleyen Başkan Yüceer barışın, sevginin ve hoşgörünün hâkim olduğu bir gelecek dileğinde bulundu. Başkan Yüceer’in mesajı şu şekilde:

2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Sivas’ta bulunan Madımak Oteli’nde insanlıktan nasibini alamamış bir güruh tarafından çıkarılan yangında 33 şair, yazar, ozan ve 2 otel görevlisi çok acı bir şekilde aramızdan koparılmıştı.

Türkiye’de vicdanını yitirmemiş herkesi derinden sarsan bu olayın üzerinden tam 31 yıl geçti. Bu elim olayın yıldönümünde toplumumuzda kin, nefret ve ayrımcılığı körükleyen tüm girişimleri lanetliyorum.

Sivas’ta karartılmak istenen aydınlığın asla sönmeyeceğini altını çizerek belirtiyorum. Barışın, sevginin ve hoşgörünün hâkim olduğu bir geleceğin sonsuza dek ülkemizde hüküm sürmesini temenni ediyorum. Sivas Katliamı’nda yitirdiğimiz 35 yurttaşımızı saygıyla anıyorum.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu