Tekirdağ

BAŞKAN ALBAYRAK, TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU 67. BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKAN ALBAYRAK, TÜRKİYE GAZETECİLER FEDERASYONU 67. BAŞKANLAR KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI


03/09/2022 12:41:23

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin ev sahipliğinde Tekirdağ’da gerçekleştirilen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu 67. Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gazetecilerin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Almanya ve Belçika’dan da gazeteci derneklerinin temsilcilerinin yer aldığı toplantıda bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, basının, demokrasilerde son derece önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Üç Kemaller diyarı güzel Tekirdağ’ımızda böylesine anlamlı bir toplantıya ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Basın, demokrasilerin ayrılmaz bir parçasıdır. Demokrasinin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için kuvvetler ayrılığı olması gerektiği gibi basın da özgür ve bağımsız olmalıdır. Ulusumuzun ortak sesi olan basınımıza yönelik sansür ve ceza uygulamalarına son verilmelidir. Halkın haber alma özgürlüğüne hizmet eden basın kuruluşlarımızın ve basın emekçilerimizin yaşadıkları sorunlar çözüme kavuşturulmalı ve çalışma koşulları iyileştirilmelidir. Basınımızın içinde bulunduğu zor koşulların sebeplerinin ve çözüm önerilerinin masaya yatırılacağı bu toplantının en verimli şekilde geçmesi temennimizdir. 67. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nın basınımız için faydalı gelişmelere vesile olması ümidiyle, tüm basın emekçilerimize meslek yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Onursal Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Atilla Sertel, ve Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Necmi Işıksal da birer konuşma yaparak toplantının hayırlı olması temennisinde bulundular ve desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a teşekkür ettiler.

Anadolu basınının son durumu, çözüme kavuşturulması gereken sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışıldığı toplantıya Başkan Albayrak’ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop telekonferans yöntemi ile katılırken, Türkiye’nin dört bir tarafından gazeteci derneklerinin başkan ve temsilcileri ile yurtdışından çok sayıda gazeteci de katılım gösterdi.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu