Yaşam

Bakanlıktan onay çıkan İpsala OSB için değerlendirme toplantısı

Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE’de, geçtiğimiz günlerde kurulumu için Bakanlık onayı çıkan İpsala Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantıda İpsala OSB’nin kurulum sürecinin hızla tamamlanması noktasında yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

İpsala Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıya Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, Esetçe ve Yenikarpuzlu Belediye Başkanları ve meclis üyeleri katıldı. Toplantıda OSB’nin kurulum sürecinde yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

İpsala’da OSB kurulmasının çok önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Vali Kırbıyık, “İpsala ilçemizde kurulacak Organize Sanayi Bölgesinin, bölge için çok önemli gelişme olduğunu değerlendiriyorum. Bundan sonra, bizlerin buradaki süreci iyi şekilde yönetmemiz gerekiyor. Gerek parselizasyon ve gerekse alt yapı çalışmalarının hızlı şekilde tamamlanması noktasında gayret göstermeliyiz. Bu çalışmaları hızlıca yürütüp yaz dönemine kadar bitirmemiz lazım. Akabinde süreci tamamlayıp, Bakanlık yatırım programına dahil edebilmeliyiz. Yıl sonunda tahsisleri yapabilecek şekilde bir öngörü ile çalışmalarımızı planlamamız gerekiyor. İpsala ilçemizde OSB kurulum sürecinde desteğini esirgemeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ve Tarım ve Orman Bakanlığımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu