Asayiş

Tekirdağ Merkezli Kafes Operasyonu: Şantaj, Tehdit, Dolandırıcılık…

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ merkezli 7 ilde, nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit suçlarını işleyen organize suç örgütüne yönelik düzenlenen ‘Kafes-36’ operasyonlarında 7’si yabancı uyruklu, 18 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Şahısların sosyal medya hesapları üzerinden kadın profili açarak Türk erkeklerini tuzaklarına düştüğünü  ve evlilik vaadiyle dolandırıldığı kaydedildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde; Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında Tekirdağ merkezli 7 ilde düzenlenen ‘Kafes-36’ operasyonlarında suç örgütü üyesi şüphelilerin; yabancı uyruklu şahısların kadın profilli sahte sosyal medya hesapları üzerinden, Türk vatandaşı erkek şahıslarla irtibata geçtikleri, görüntülü konuşmalarda müştekilerin müstehcen görüntülerini kayda aldıkları ve bu görüntüler üzerinden tehdit/şantaj yaptıkları, şüpheli kadınların, evlilik vaadiyle de para talep ederek dolandırıcılık yaptıkları, belli bir komisyon karşılığında yabancı uyruklu başka şahısları da ülkemize getirip çeşitli bankalardan çok sayıda banka hesabı açtıkları ve şüphelilerin kullanmış oldukları hesaplar üzerinde yapılan incelemede yaklaşık 30 milyon TL dolandırıldıkları tespit edildi” dedi.

Yerlikaya, “Operasyonlar sonucu; 2 adet otomobil, 33 adet cep telefonu, 27 adet sim kart, 47 adet farklı bankalara ait banka kartları, çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile yabancı şahıslar adına düzenlenmiş, sahte çalışma belgeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı evraklarına el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum.

Allah ayaklarına taş değdirmesin. Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek. Suç örgüt kurarak halkımızın huzurunu bozanların her an enselerindeyiz, onlara göz açtırmayacağız” ifadelerini kullandı.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Tekirdağ merkezli İstanbul, Ankara, Eskişehir, Edirne ve Bursa’da gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 7’si Bulgaristan uyruklu 18 kişi, emniyetteki sorgularının ardından bugün Tekirdağ Adliyesi’ne sevk edildi.

Operasyon kapsamında, ev ve araçlarda yapılan aramalarda 300 bin TL değerinde döviz, 180 bin 665 TL, 33 cep telefonu, 27 sim kartı, 47 farklı bankalara ait banka kartları, 3 hesap cüzdanı, 1 tapu senedi, 1 sözleşme, yabancılar adına düzenlenmiş sahte çalışma belgeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı evrakı ele geçirildi. Ayrıca şüphelilere ait 2 otomobile el koyuldu.

Şüphelilerin adliyedeki sorguları sürüyor. (DHA)

OPERASYONDA GOZALTINA ALINAN 7’SI BULGARISTAN UYRUKLU 18 SUPHELI EMNIYETTEKI SORGULARININ ARDINDAN BUGUN TEKIRDAG ADLIYESI’NE SEVK EDILDI. (FOTO: TEKIRDAG, DHA)
OPERASYONDA GOZALTINA ALINAN 7’SI BULGARISTAN UYRUKLU 18 SUPHELI EMNIYETTEKI SORGULARININ ARDINDAN BUGUN TEKIRDAG ADLIYESI’NE SEVK EDILDI. (FOTO: ABDULLAH YALCIN / TEKIRDAG, DHA)
ICISLERI BAKANI ALI YERLIKAYA, TEKIRDAG MERKEZLI 7 ILDE NITELIKLI DOLANDIRICILIK, SANTAJ VE TEHDIT SUCLARINI ISLEYEN ORGANIZE SUC ORGUTUNE YONELIK ‘KAFES-36’ OPERASYONLARINDA 7’SI YABANCI UYRUKLU 18 SUPHELININ YAKALANDIGINI DUYURDU. OPERASYONDA ELE GECIRILEN TURK LIRASI VE DOVIZ FOTO-ANKARA-DHA
ICISLERI BAKANI ALI YERLIKAYA, TEKIRDAG MERKEZLI 7 ILDE NITELIKLI DOLANDIRICILIK, SANTAJ VE TEHDIT SUCLARINI ISLEYEN ORGANIZE SUC ORGUTUNE YONELIK ‘KAFES-36’ OPERASYONLARINDA 7’SI YABANCI UYRUKLU 18 SUPHELININ YAKALANDIGINI DUYURDU. OPERASYONLARDA 2 OTOMOBILE DE EL KONULDU. FOTO-ANKARA-DHA
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu