Tekirdağ

BAHARIN MÜJEDİCİSİ HIDIRELLEZ ÇORLU’DA ŞENLİKLERLE KUTLANDI

BAHARIN MÜJEDİCİSİ HIDIRELLEZ ÇORLU’DA ŞENLİKLERLE KUTLANDI


23/05/2022 09:55:27

Baharın müjdecisi Hıdırellez, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşku içinde kutlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çorlu ilçesinin Şahpaz Mahallesinde Hıdırellez Şenliği düzenledi.

 

Hıdırellez Şenliğinde bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yüreklerimizi yaşama sevinci ile dolduran baharın güzel günlerinin habercisi Hıdırellez’i burada siz değerli Şahpazlı vatandaşlarımızla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hıdırellez’in yüreklerimizi dolduran coşkusu ile sevgi, kardeşlik ve yardımlaşma ikliminde mutlu yarınlara doğru el ele vererek yürümeye devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, baharın müjdecisi Hıdırellez bayramının sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Şenlikte konuşmalarını gerçekleştiren Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve Mustafa Yel, Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkut ve Şahpaz Mahalle Muhtarı İlker Soydan ise Hıdırellez’in vatandaşlara ve Tekirdağ’a bolluk ve bereket getirmesi temennisinde bulundular.

 

Şahpaz Mahalllesi Hıdırellez şenliklerine katılan vatandaşlar, Halk Oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile hem hoşça vakit geçirdiler hem de baharın müjdecisi Hıdırellez’i doyasıya kutladı.

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu