Tekirdağ

B40 BALKAN ŞEHİRLERİ AĞI SANAL ÇALIŞMA GRUBU İKİNCİ TUR TOPLANTILARI TAMAMLANDI

B40 BALKAN ŞEHİRLERİ AĞI SANAL ÇALIŞMA GRUBU İKİNCİ TUR TOPLANTILARI TAMAMLANDI

13/07/2023 13:26:11

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin üyesi bulunduğu B40 Balkan Şehirleri Ağı’nın 2023 yılı sanal çalışma grubu ikinci tur toplantıları tamamlandı.

 

4 ANA GRUP ÜZERİNDEN ÇALIŞMA TOPLANTILARI TAMAMLANDI

 

Bölgenin bir bütün olarak ele alındığı ve kalkınmasına, projelerin sürdürülebilirliğine, geleceğe dönük çözümler üretilmesi esasına dayanarak bir araya gelinen B40 Balkan Şehirleri Ağı Topluluğu, kurulan 4 ana grup üzerinden çalışma toplantılarının ikinci turunu tamamladı. İlki Akıllı Şehirler ve Dijital Dönüşüm konusu kapsamında yapılan toplantı programı;  Yerel İklim Eylemi, Yerel Ekonomik ve Kültürel İşbirliği, Yerel Demokrasi ve Göç konuları ile devam etti.

Belirlenen 4 adet sanal çalışma grubu ile yapılan toplantılar İngilizce olarak gerçekleştirildi. Üye belediyelerden ilgili personelin online olarak katıldığı toplantıda,   şehirlerin sosyal, kültürel ve iktisadi iş birliklerini arttırmaya ve birlikte uygulanabilir, sürdürülebilir projeler üretmeye yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Bundan sonraki çalışmaların da yol haritasının belirlenmesi noktasında fikir birliğine varıldı.

 

BAŞKAN ALBAYRAK: “TOPLULUK BÜNYESİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARIN, ÜYE OLAN TÜM KENTLER İÇİN ÇOK FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

 

Gerçekleştirilen ikinci tur toplantılarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Yaşadığımız bölgenin gelişimine katkı sağlamak, çağdaş, mutlu ve yaşanabilir bir geleceği inşa etmek amacıyla kurulan bu platformun, üye olan tüm kentler için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Sadece günümüz sorunlarından öte hayata geçirilecek geleceğe dönük projeler ile gelecek nesillerimiz için daha yaşanabilir bir dünya konusunda önemli adımların atılacağı inancındayım. Bu ortak düşünce ile bir araya gelinerek kurulan B40 Balkan Şehirleri Ağı, toplantılarının ikinci etabını da başarıyla tamamladı. ‘Yerel İklim Eylemi’, ‘Yerel Ekonomik ve Kültürel İşbirliği’, ‘Akıllı Şehirler ve Dijital Dönüşüm’, ‘Yerel Demokrasi ve Göç’ ana başlıkları altında oluşturulan 4 adet sanal çalışma grubunun online olarak gerçekleştirdiği toplantılar verimli bir şekilde geçti. Bu işbirliği ile olası herhangi bir afet ve tehlikeler karşısında birlik içinde hareket edilebilmesi bölge için büyük bir avantaj sağlayacaktır. Kentimiz, güçlü sanayisi, tarım ve hayvancılığı, gelişmiş ulaşım ağı, lojistik yatırımları, üniversitesi ve turizmi ile yatırımcılara fırsatlar sunması açısından oldukça stratejik bir öneme sahiptir. Bu bakımdan B40 Balkan Şehirleri Ağı online toplantıları, iş birliğimizi güçlendireceği gibi yapacağımız ortak çalışmalar için önümüzde yeni ufuklar açacaktır. İleriki dönemde gerçekleşecek olan toplantılarında bölgeye önemli katkıları olacağı inancındayım.” dedi

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu