Balıkesir

Ayvalık’ta jandarma tarafından 36 kaçak göçmen yakalandı | Balıkesir

Hüsnü EVREN / AYVALIK (Balıkesir), (DHA)-BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmeye hazırlığındaki aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu Afganistan uyruklu 35 kaçak göçmen jandarma ekiplerinin dikkati sayesinde yakalandı.

Ayvalık’ın en büyük mahallelerinden bir olan Altınova’nın Sahil mevkiinde, bugün sabah saatlerinde devriye görevi yapan jandarma ekipleri, deniz kenarındaki kumsalda bir grup kaçak göçmenin bulunduğunu fark etti1 bebek, 19 çocuk ve 8 kadının da aralarında bulunduğu toplam 35 kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenler İskele Jandarma Karakolu’na götürdü. Kaçak göçmenlere burada yiyecek, giyecek, ilaç ve tıbbi malzeme gibi insani yardımlarda bulundu. Kaçak göçmenlerin, işlemlerinin ardından Balıkesir İl Göç İdaresi’ne teslim edileceği bildirildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu