Balıkesir

Ayvalık’ta 18 kaçak göçmen ve 3 organizatör şüphelisi yakalandı | Balıkesir

Kadri KAYA/AYVALIK (Balıkesir), (DHA)- BALIKESİR’in Ayvalık ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda, Yunanistan’a gitme hazırlığında olan aralarında kadın ve çocukların da olduğu Afganistan uyruklu 18 kaçak göçmen ile 3 organizatör şüphelisi yakalandı.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dün, Ayvalık’ta 3 otomobile yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda, kıyı şeridini kullanarak Yunanistan’a geçiş yapmaya hazırlığındaki Afganistan uyruklu 18 kaçak göçmenle birlikte organizatör olduğu tespit edilen 3 kişi yakalandı. Organizatör şüphelilerinin üzerlerindeki aramalarda suçtan elde edildiği değerlendirilen toplam 14 bin 610 Türk lirası ve 100 euro para ele geçirildi. 3 otomobile el koyularak yediemin otoparkına götürüldü.
Aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu kaçak göçmenlerin işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi’ne teslim edileceği bildirildi. 3 organizatör şüphelisinin ise polisteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu