Tekirdağ

Aydoğdu Kadın ve Gençlik Merkezi bilgilendirme seminerlerine devam ediyor

 Aydoğdu Mahallesi’nde yaşayan ve dezavantajlı kesim olarak kabul edilen Roman kadınların ve çocukların çeşitli konularda kurs ve eğitimler alabildiği, kadınların meslek edindirme etkinliklerine, çocukların da ders takviyesi, eğitici oyunlar ve sanatsal aktiviteler gibi olanaklardan yararlanabildiği Süleymanpaşa Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi, bünyesinde barındırdığı ve süreklilik arz eden çok sayıda eğitim ve etkinliğin yanı sıra, çok sayıda sosyal ve toplumsal içerikli seminerler de mahalle sakini kadınların hem kendilerini geliştirmelerine hem de hak ve sorumluluklar konusunda bilgi sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE YOLLARI AKTARILDI

Geçtiğimiz günlerde KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) yetkilileri tarafından meme kanseri ile mücadele konulu bir seminere ev sahipliği yapan Aydoğdu Mahallesi Kadın ve Gençlik Merkezi, son olarak KADEM Tekirdağ Şubesi uzmanlarının sunumuyla Güven Toplumunun İnşası konulu yeni bir seminere sahne oldu. Seminerde; her biri kendi alanında uzman isimler, toplumumuzdaki şiddetin hukuki, psikolojik ve inanç boyutlarını aktararak şiddete karşı nasıl mücadele edilebileceği, şiddet mağdurlarının hakları ve korunma yolları gibi konularda bilgiler verdiler.

Güven Toplumunun İnşası konulu seminerde; konunun hukuki boyutunu Avukat Sümeyye Tekin, inanç boyutunu Öğretmen Elif Aydın ve psikolojik boyutunu da Sosyal Çalışmacı Emine Peker aktardı. Seminer sonunda katılan kadınlara ücretsiz olarak Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları isimli kitap hediye edildi.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu