Yaşam

ATM’lere Kopyalama Düzeneği Kurdular! 3 Milyon Vurgun Yaptılar! 5 Gözaltı!

Şafak TAŞOYAR/MARMARAEREĞLİSİ(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde bankaların ATM’lerine kart koplama düzeneği kurup  vatandaşları baNka ve kredi kartlarını koplayıp  3 milyon lira…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Şafak TAŞOYAR/MARMARAEREĞLİSİ(Tekirdağ),(DHA)- TEKİRDAĞ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde bankaların ATM’lerine kart koplama düzeneği kurup  vatandaşları baNka ve kredi kartlarını koplayıp  3 milyon lira dolandırdığı belirlenen 5 şüpheli jandarma tarafından yakalandı.

Tekirdağ Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Marmaraereğlisi Yeniçiftlik Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri ilçedeki bankaların ATM’lerine kart kopyalama düzeneği kurulup vatandaşların dolandırıldığını belirledi.

Jandarma yaptığı çalışmada, şüphelilerin kimliklerini belirleyerek, 4 adrese operasyon düzenleyip şüpheliler, E.R., B.R., E.R., V.T. ve  H.İ.T.’yi gözaltına aldı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, kopyalama işlemlerinde kullanılan manşetik şeritli 10 kredi kartı, 48 hafıza kartı bellek yataklı mikro kamera, 4 kredi kartı baskı ve çizim aparatı, mikro hafıza kart, mikro hafıza kart aparatı, kredi kartı klonlama cihazı, kredi kartı klonlama ve yükleme cihazı, adaptör, bağlayıcı film aparatı, 1 tabanca ve şarjör ele geçirildi.

Kurdukları düzenekle vatandaşları yaklaşık 3 milyon lira dolandırdıkları belirlenen 5 şüpheliyle ilgili soruşturma sürüyor.(DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu