Ergene

Atamızı saygı ve özlemle andık

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85. yıldönümü münasebetiyle Ergene’de anma programı düzenlendi. İlk tören Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Ergene Kaymakamlığı, Ergene Garnizon Komutanlığı ve Ergene Belediye Başkanlığına ait çelenklerin Kaymakam Kadir Duman, Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Kasım ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tarafından Atatürk Anıtı’na sunulmasının ardından saat 09.05’i gösterdiğinde ilçede çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı seslendirildi. Ergene Demokrasi Meydanı’ndaki törenin sona ermesinin ardından ise Ergene Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki programa geçildi.
Ergene Kültür Merkezi’nde de saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma Ergene Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Kasım tarafından yapıldı.
Ergene Deri Sanayicileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk ve Asırlık Emaneti adlı oratoryonun da sunulduğu programda Ergene Öğretmenler Korosu Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Programda Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece elde eden öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.
Ergene Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Ergene Garnizon Komutanı Piyade Albay Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, birim müdürleri, siyasi partilerin başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldılar.FOTOĞRAFLAR

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

Başa dön tuşu