Çorlu

Aşevinden “Kurban Bağışı” Uyarısı

Yılın 365 günü ihtiyaç sahibi vatandaşların evine sıcak yemek ulaştıran Çorlu Belediyesi Aşevi yetkilileri, aşevine yapılan kurban bağışları hakkında vatandaşları…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Yılın 365 günü ihtiyaç sahibi vatandaşların evine sıcak yemek ulaştıran Çorlu Belediyesi Aşevi yetkilileri, aşevine yapılan kurban bağışları hakkında vatandaşları uyardı.

Çorlu Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü birimlerinden biri olan Çorlu Belediyesi Aşevi’ne adak ve kurban bağışında bulunmak isteyen iyiliksever vatandaşların bağışları aşa dönüşerek ihtiyaç sahibi ailelerin sofrasına ulaşıyor. Kurulduğu günden bu yana yaz kış demeden ihtiyaç sahiplerine el uzatan Çorlu Belediyesi Aşevi, bugüne kadar 2 milyondan fazla öğünü ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırdı. Yemeklerin hazırlanmasında Çorlu Belediyesi’nin yanı sıra hayırsever vatandaşların da katkısı bulunuyor.

Hayvan Kesilmemiş Olarak Teslim Edilmeli

Aşevine yapılan bağışlar ile ilgili uyarıda bulunan aşevi yetkilileri bağışların geçerli olabilmesi amacıyla vatandaşlara çağrıda bulundu. Bağışı yapacak kişinin, küpeli hayvanı kesim işlemi gerçekleşmemiş olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezbahası’na teslim etmesi gerekiyor. Vatandaşın mezbahaya hayvanı teslim etmesi ile birlikte yapacağı işlem de sona ermiş oluyor. Teslim alınan hayvan, burada kontrolden geçirildikten sonra kesim işlemi gerçekleştiriliyor. Vatandaşların dışarıda kestirip getirdiği adak ve kurbanlar belediye yetkililerince sağlık kontrolleri yapılamadığı için ne yazık ki kabul edilemiyor.

İşlem Tamamlanınca Makbuz Vatandaşa Ulaştırılıyor

Aşevine yapılacak adak ve kurban bağışlarında küpeli hayvan olması ve bu hayvanların Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezbahası’nda kesilmiş olması gerekiyor. Çorlu Belediyesi Aşevi tarafından mezbaha kesim raporu ve mezbahanın soğutma sistemli aracı ile adak ve kurban bağışı teslim alınıyor. Kesilen hayvanın adak ve kurban bağışı olarak aşevine ulaşması ile bağış makbuzu hazırlanıyor ve hayırsever vatandaşa ulaştırılıyor.

Bu haber Çorlu Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu