Tekirdağ

Anıtkabir’e giden ata toprağı Süleymanpaşa’da karşılandı

Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2022 yılı faaliyet programında yer alan, geleneksel olarak her yıl düzenlenen Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu, Atatürk’ün doğduğu evden alınan toprakla Selanik’ten başlarken koşunun Süleymanpaşa durağında koşucular Süleymanpaşa Belediyesinin misafiri oldular.

33. kez düzenlenen Atatürk’ü Anma ve Barış Koşusu’nda İpsala – Tekirdağ – İstanbul – Kocaeli – Sakarya – Düzce – Bolu – Ankara güzergâhında koşan sporcular Süleymanpaşa etabına başlaması ile birlikte Süleymanpaşa Belediyesi ekiplerince karşılandı.

BAŞKAN YARDIMCISI SABRİ ÇINAR ATA TOPRAĞINI EMANET ALDI

Rumeli İskelesi’nde mola veren sporcuları Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar misafir ederken sporcuların dinlenme sürelerince de Selanik’ten gelen toprağı emanet olarak aldı. Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ve Süleymanpaşa Gençlik Spor İlçe Müdürü Hüseyin Mutlu da karşılamaya katılırken koşuculara çiçek takdim edildi.

ANITKABİR’E DOĞRU YOLA ÇIKTILAR

Süleymanpaşa molasının ardından iskeleden ayrılan ekip, Atatürk’ün doğduğu evden alınan toprağı 19 Mayıs’ta Anıtkabir’e teslim etmek üzere yola koyuldular.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu