Yaşam

Altı Katlı Binanın Perde Betonunu Keserken Böyle Görüntülendiler

Çerkezköy Fatih Mahallesi Aydoğdu Sokak numara 26’da bulunan altı katlı bir binanın altındaki dükkanın bodrum katına kaçak kapı açmaya çalışan kişiler, komşularının uyarılarına kulak asmayınca olay yerine giden gazetecilerin olayı görüntülemesi bile perde duvarı keserek kapı açmaya çalışan vatandaşları işlerinden alıkoymadı.

6 Şubat’ta Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilde binlerce evin yıkımına 50 bine yakın insanın yaşamına getirmesine sebep olan depremlerin ardından binaların kolonlarını kesildiği iddialarının en bariz örneği Çerkezköy’de kameralara böyle yansıdı. 

HAKLARINDA TUTANAK TUTULDU

İddiaya göre 2 kişi, Çerkezköy Fatih Mahallesi Aydoğdu Sokak numara 26’da bulunan altı katlı bir binanın altındaki perde betonu kesmeye çalışırken, öte yandan da önceden verdikleri sipariş demir kapıyı binanın önüne getiren demirci, bina önünde zabıta ekiplerini görünce neye uğradığını şaşırdı. 

Perde betonu keserek depo kapısı açmaya çalışan iki kişi ve depo sorumlusu olduğu iddia edilen Afganlı bir kişinin kimliklerini tespit eden Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şahıslar hakkında İmar Kanunu’na aykırı işlem yapmaktan tutanak tuttu. Onlarca insanın yaşadığı altı katlı binada bina sakinleri durumu görmezlikten gelirken, çevredeki duyarlı vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen gazetecinin “Perde betonu neden kesiyorsunuz?” sorusu karşısında kameranın kapatılmasını isteyen inşaat işçisinin “Sen önce kendini bana bir tanıtacaksın, ben de usta olarak sana bunu öğreteceğim” sözleri ise dikkat çekti. 

MÜHÜRLENDİ

Depoya kapı açmaya çalışan dükkan sahipleri, sipariş verdikleri demir kapıyı da hazır tutarken, karşılarında zabıta ekiplerini gören inşaatçılar, tutulan tutanağın ardından Hilti ve matkapları arabalarına koyarak olay yerinden uzaklaştılar. 15 dairenin bulunduğu 6 katlı binada dükkanının bodrumunu depo olarak kullanmak isteyen ve bir kapı açmaya çalışan dükkanın sahibinin ise Suudi Arabistan’da olduğu iddia edildi. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da yaşanan olay sonrası İmar Kanunu’na aykırı bir şekilde binada yapılan tadilatı durdurduklarını, olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlattıklarını, gerekli adli ve idari işlem yapacaklarını ifade etti. Çerkezköy Belediyesi İmar Müdürlüğü, mühürleyerek çalışmayı durdurdu. 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu