Edirne

AK Parti’li Aksal’dan, CHP’li Gürkan’a ‘Sayın Cumhurbaşkanım’ tepkisi

Ünsal YÜCEL/EDİRNE,(DHA)- EDİRNE Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek kürsüye çağırmasına AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Fatma Aksal, “Sizin milletin iradesine saygınız işte bu kadar” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Büyük Taarruz’un 100. Yılında Büyük Balkan Buluşması’ etkinliğine katıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, burada yaptığı konuşmada, “Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin 100’üncü yılında o koltukta yeni bir cumhurbaşkanı oturacak.

O cumhurbaşkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü cumhurbaşkanı olacak. O tarihte Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyetin cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturacak cumhurbaşkanının adı da Kemal Kılıçdaroğlu olacak” derken, Kılıçdaroğlu’nu, “Sayın Cumhurbaşkanım, yüksek teşriflerinizle sizi konuşmanızı yapmak üzere kürsüye arz ederim” diyerek davette bulundu.

‘HİÇ UMUTSUZ OLMADIM’

Kürsüye gelen Kılıçdaroğlu ise konuşmasına başlamadan önce “Sayın Belediye Başkanımız gayet güzel, dokunaklı bir konuşma yaptı. Türkiye’nin çok zor koşullarda olduğunu ben de biliyorum siz de biliyorsunuz. Ama hayatım boyunca hiç umutsuz olmadım. Bizler bir arada yaşamayı istiyoruz. Ülkede huzur içinde yaşamak istiyoruz” diye konuştu.

‘SİZİN MİLLETİN İRADESİNE SAYGINIZ İŞTE BU KADAR’

Yaşananlara AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal tarafından tepki gösterildi. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Aksal, “15 Temmuz hain darbe girişimini ve darbecileri övmekten hüküm giymiş CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, henüz adaylığını bile ‘cesurca’ açıklayamamış Kemal Kılıçdaroğlu’nu sahneye Cumhurbaşkanım diye davet etmiş!

Sizin milletin iradesine saygınız işte bu kadar! Siz iktidar rüyaları görmeye devam edin. Biz zaten 70 yıldır iktidar olamayan, ümidini darbelere bağlamış bir partiden milletin iradesine saygı beklemiyorduk. Bu ülkenin milletin iradesiyle seçilmiş tek bir Cumhurbaşkanı vardır; Recep Tayyip Erdoğan” ifadelerini kullandı.(DHA)

Sitemiz  abonesidir. Bu kategoride yer alan haberler Demirören Haber Ajansı Muhabirleri tarafından geçilen haberlerdir ve sitemiz editörleri tarafından herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu