Tekirdağ

‘AĞAÇLAR AYAKTA ÖLÜR” ÇERKEZKÖYLÜLER İÇİN SAHNELENDİ’

Çerkezköy Belediyesi’nin Mayıs ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Nevra Serezli’nin de rol aldığı ‘Ağaçlar…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Çerkezköy Belediyesi’nin Mayıs ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Nevra Serezli’nin de rol aldığı ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ adlı tiyatro oyunu Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDİYOR

9 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ isimli tiyatro oyunu izleyicilerden tam not aldı.  Ramazan ayı dolayısı ile ara verilen kültür ve sanat etkinliklerinin kaldığı yerden devam ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugün Atatürk Kültür Merkezimizde tiyatro ve sinemanın usta isimlerinden Nevra Serezli’nin başrolünü oynadığı ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Zaman zaman güldüren, zaman zaman düşündüren bu oyunu bizler için sahneleyen usta oyuncularımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

USTA OYUNCULAR SAHNE ALDI

Tiyatronun sevilen isimlerinden Nevra Serezli’in başrolünü oynadığı ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ adlı oyunda yine tiyatronun sevilen isimleri Nuri Gökaşan, Meral Asiltürk, Önder Atakanlı, Emre Ozan, Meltem Özlevent ve Mehmet Selin Ağdıç sahne aldı. Tiyatro oyunu Çerkezköylü sanatseverler tarafından dakikalarca ayakta alkışlanırken; oyun sonunda Belediye Başkanı Vahap Akay, eşi Güliz Akay ile birlikte usta oyuncu Nevra Serezli’ye çiçek takdim etti.

OYUNUN KONUSU NE?

Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir ailenin tek varlığı torunlarıdır. Ancak, geleneklerine bağlı olan dede, hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile bağlarını kopartır.

Yıllar geçtikten sonra, büyükanne, sağlık sorunları nedeniyle yaşamdan ayrılmadan önce torununu son kez görmek isteğine kapılır. Ancak dede, torunun nerede olduğunu bilmediği için  bir dilek tut derneğine eşinin bu isteğinin yerine getirilmesi için torun rolü oynayacak birileri bulması için başvurur. Kendisine oynanan bu oyunu sorgulamadan kabul eden ve bir yalan içinde yaşamayı acı gerçeğe yeğleyen Büyükannenin dünyası, gerçek torunun boy göstermesiyle yıkılacaktır. Ülkemizde daha önce Devlet Tiyatrosu’nda ilk olarak Macide Tanır tarafından sahnelenen oyunun değişik bir versiyonu Yıldız Kenter’in başrolde oynadığı bir film olarak gösterilmiştir. Nevra Serezli, bu oyunla 11 yıl sonra sahneye dönmüş ve yedi farklı ödül kazanmıştır.

Bu haber Çerkezköy Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu