Yaşam

AFAD ve MGM’den ”SARI” Uyarı!


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Tekirdağ için fırtına uyarısı yapıldı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi. Rüzgârın, yarın bölge genelinde güney yönlerden…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce Tekirdağ için fırtına uyarısı yapıldı. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

Rüzgârın, yarın bölge genelinde güney yönlerden (lodos) fırtına; yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına, yüksek kesimlerde tam fırtına şeklinde olması bekleniyor.

Yarın bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde olması beklenen hava sıcaklıklarının, Pazar gününden itibaren yağışlarla beraber hissedilir derecede azalarak; mevsim normalleri civarına düşmesi bekleniyor.

Afad’dan Mesajlı Uyarı

AFAD tarafından cep telefonlarına uyarı mesajı gönderildi.

AFAD, vatandaşların cep telefonlarına bir uyarı mesajı göndererek; “Meteorolojiye göre yarın kuvvetli lodos ve yağış bekleniyor. Baca zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar ve çatı uçmasına karşı dikkatli olun” ifadelerini kullandı.

Rüzgârın; Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde Cumartesi günü, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde Cumartesi ve Pazar günleri güney (Lodos) yönlerden fırtına (50-70 km/saat), hamleli kuvvetli fırtına (70-90 km/saat), yüksek kesimlerde hamleli tam fırtına (90-100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu