Asayiş

Adliye Personellerini Darp Etti: Mübaşirin Parmakları Kırıldı!

Tekirdağ Aile Mahkemesi çalışanları fiziki ve sözlü saldırıya maruz kalarak, mübaşirin parmakları kırılmış olup, zabıt kâtibi 2 personel ise darp…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Tekirdağ Aile Mahkemesi çalışanları fiziki ve sözlü saldırıya maruz kalarak, mübaşirin parmakları kırılmış olup, zabıt kâtibi 2 personel ise darp edildi. Olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs ise polis ekipleri tarafından yakalandı.

Yaşanan olay sonrası TÜRK BÜRO-SEN Tekirdağ Şube Başkanı Fatih Soytürk ve Tekirdağ Barosu açıklama yayımladı.

TÜRK BÜRO-SEN Tekirdağ Şube Başkanı Soytürk açıklamasında şu sözlere yer verdi:” Kamu görevlilerinin, vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalışırken şiddete uğraması kabul edilemez bir noktaya ulaşmıştır. Son dönemde Adalet çalışanlarına yönelik yapılan çirkin saldırılara yenileri eklenmiş, Tekirdağ Aile Mahkemesi çalışanları fiziki ve sözlü saldırıya maruz kalmıştır. Mübaşir arkadaşımızın parmakları kırılmış, zabıt kâtibi, bay ve bayan arkadaşımız darp edilmiştir.

Türk Büro-Sen olarak, darp edilen adalet çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, kamu çalışanlarına yönelik saldırıları şiddetle kınıyoruz.

[/video]

 

Vatandaşlarımızın refah ve huzuru için Devletin verdiği görevle, milletimize hizmet veren kamu çalışanlarımız şiddetin her türlüsüne maruz kalıyor, tehdit ediliyor, darp ediliyorlar.

Türkiye’de kamu çalışanlarına yönelik şiddet, çözülmesi gereken temel meselelerden biridir. Bugün artık kamu çalışanları can güvenliklerinden endişe eder bir şekilde hizmet üretmektedirler.

Bunun için şiddete acil çözümler ve ağır yaptırımlar gereklidir. Çünkü şiddet durmak bir yana artarak devam etmesindeki en önemli neden etkin ve caydırıcı tedbirlerin hayata geçmemesidir.

Türk Büro-Sen olarak, Adalet Çalışanlarının yaşadığı çirkin saldırılarda, şiddet ve hakaretlerde, Hukuki olarak her alanda yanlarında yer alacağımızı bildirir, kamu çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında cezaların artırılması için gerekli tüm girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Ayrıca Tekirdağ Adliyesinde meydana gelen olaydaki fail tutuklanmış olup; süreç ayrıca takip edilecektir” dedi.

Tekirdağ Barosu ise paylaştığı kınama yazısında şu sözlere yer verdi:” Tekirdağ 2. Aile Mahkemesi kaleminde bir şahsın, mesai arkadaşımızlardan mübaşirin parmağını kırdığını, katipleri darp ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Tekirdağ adliyesinde cereyan eden bu akıl almaz olay şiddetin ülkemizde ulaştığı boyutun ne kadar tehlikeli bir hal aldığını, adalet dağıtılan adliyede dahi adliye çalışanlarının hemen hemen her gün saldırıya maruz kalan avukatlar gibi güvende olmadığının çok açık göstergesidir.

Tekirdağ Adliyesinde cereyan eden bu menfur saldırıyı kınıyor, Tekirdağ 2. Aile Mahkemesi kalemi mübaşir ve katiplerine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, bir daha böylesine bir saldırıya yeltenilmemesi adına saldırganın en ağır cezayı alması için sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.”

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu