Tekirdağ

84 yıllık bitmeyen hasret

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihal edişinin 84’üncü yıldönümünde Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Süleymanpaşa’da da düzenlenen törenle anıldı.

10 Kasım 1938 yılında aramızdan ayrılışının üzerinden 84 yıl geçmesine rağmen Türk milletinin kalbinde yaşamaya devam eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, saatler 09.05’i gösterdiğinde tüm yurtta hayatı iki dakikalığına durdurarak saygıyla anan milyonlarca vatandaş, Atatürk’e minnet ve şükran duygularını paylaştı.

BAYRAKLAR YARIYA İNDİ, HAYAT İKİ DAKİKALIĞINA DURDU

Süleymanpaşa’da da Tarihi Valilik Binası önünde düzenlenen resmi anma töreni ile il protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş Ulu Önder’i saygı ve hürmetle andı. İstiklâl Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un anma mesajının okunması ile devam etti. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından, saat 09.05’te siren sesi ile birlikte iki dakikalık saygı duruşu eşliğinde gönderdeki bayrak yarıya indirildi.

BAŞKAN YÜKSEL SELANİK’TE ATA’NIN DOĞDUĞU EVDE DÜZENLENEN TÖRENE KATILDI

Anma töreninde Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Şenol Karaküçük, Hüseyin Uzunlar ve Sabri Çınar, belediye meclis üyeleri ve birim müdürleri de hazır bulundu. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise Süleymanpaşa’dan bir grup öğrenci ile birlikte Selanik’te Atatürk’ün doğduğu evde düzenlenen anma törenine katıldı.

Anma törenleri, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programı ile devam etti.

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu