DepremYaşam

7,4 Büyüklüğünde Deprem Tatbikatı

TEKİRDAĞ’da  Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından 11 ilçede 1000 kişinin katılımıyla eş zamanlı düzenlenen deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2022 yılının Afet Tatbikat Yılı olarak ilan edilmesiyle Tekirdağ’da AFAD koordinesinde, 11 ilçede eşzamanlı olarak gerçekleştirdiği tatbikat ile olası bir afete hazırlık yaptı.

Hazırlanan senaryo gereği merkez üssü Şarköy ilçesi olan 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından yıkılan binalara müdahale eden ekipler, göçük altında kalan vatandaşlara ulaşmak için zamanla yarıştı.

Ayrıca deprem sonrası bilinçsiz hareket ederek depremde göçük altında kalan yakınlarına ulaşmaya çalışan vatandaşlara da çevik kuvvet ekipleri engel olmaya çalıştı.

Tekirdağ il genelinde düzenlenen tatbikatta diğer ilçelerde de toplumsal olaylara müdahale, yangına müdahale gibi konularda düzenlendi.

Tatbikata AFAD’ın yanı sıra, emniyet, jandarma, sağlık, UMKE, AKUT, itfaiye, ekiplerinden oluşan toplamda 1000 kişi katıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu