Asayiş

50 Dekar Buğday Ekili Alan Yandı

 Çerkezköy’de buğday ekili tarlada yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyüyüp, tarlanın yanındaki hayvan çiftliğindeki samanlara sıçradı. Bu sırada çiftlikteki 40 büyükbaş başka alana götürüldü. İhbarla bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışmasıyla alevler kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 50 dekar ekili buğday ile çiftlikteki samanlar yandı. Jandarma ekipleri yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı.

KAYMAKAMLIK UYARDI

Çerkezköy Kaymakamlığı, yaptığı açıklama ile vatandaşları anız yakmamaları konusunda uyardı. Açıklamada, “Toprağın biyolojik, kimyasal ve fiziksel yapısının korunması, toprak verimliliğinin sürdürebilmesi ve olası yangınların önlenmesi amacı ile anız yakılması yasaktır.

Ayrıca, hasadı yapılmış tarlalarda çeşitli nedenlerle çıkabilecek yangınların önlenebilmesi amacıyla tarla sınırlarında 8-10 metre genişliğinde pullukla sürülmüş bant oluşturulması gerekmektedir.

Özellikle yerleşim yeri ve sanayi bölgeleri içerisinde kalan araziler ile orman ve ağaçlık alanlara konmuş alanlarda anızdan arındırılmış bant oluşturulması önem arz etmektedir. Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur” denildi. (DHA)

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu