Ergene

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı Ergenede Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı Ergenede Coşkuyla Kutlandı29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Ergene ilçesin de de büyük bir coşkuyla kutlandı.
Ergene Kaymakamı Kadir Duman’nın Kaymakamlık makamında tebrikleri kabulü ile başlayan etkinlikler Marmaracık Mahallesi Demokrasi meydanında düzenlenen resmi törenle devam etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. Yıl Kutlama etkinliklerinde resmi tören öncesinde Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Ergene Garnizon komutanı P. Albay Bülent Kasım ve Ergene Belediyesi Başkanı Rasim Yüksel törene katılan askeri birlik, öğrenci grupları ve vatandaşların bayramını kutladı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin okunmasının ardından öğrenci grupları modern dans ve halk oyunları gösterilerini sundu. Gösterilerin ardından Cumhuriyetin 10.. Yılına özel düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenci ,okul ve spor kulüplerine madalya ve kupaları takdim edildi.
Ödül töreninin ardından resmi tören geçişi yapılarak Ergene Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. Yılı kutlama programı son buldu.
Marmaracık Mahallesi Demokrasi meydanında gerçekleşen kutlama programına Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Garnizon Komutanı p. Albay Bülent Kasım, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, İlçe Emniyet Müdürü Başkomiser Mehmet Arıkan, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Muhammet Süleyman Rüzgar, Siyasi Partilerin ilçe başkanları, Ergene Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kurum müdürleri, Ergene Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu haber Ergene Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu