Tekirdağ

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI ÇELENK SUNMA TÖRENİ İLE BAŞLADI


28/10/2022 20:14:52

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99. yılı ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma töreni geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.

Tarihi Valilik Binası önünde bulunan Atatürk Anıtında gerçekleştirilen tören, saygı duruşunda bulunulması ve ardından Türk bayrağının göndere çekilmesi eşliğinde İstiklal Marşının okunması ile başladı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şahin Yenilmez ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Vali Yıldırım’ın şeref defterini imzalaması ile çelenk sunma töreni sona erdi. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tören sonrası yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare, cumhuriyet idaresidir” ilkesiyle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bağımsızlığımızın, vatanın bölünmez bütünlüğünün ve yeniden dirilişin simgesi olan Cumhuriyet, dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık mücadelesinin sonucudur.  Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak için var gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Tekirdağlı hemşehrilerimin ve ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor,  Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum”

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu