Tekirdağ

29 EKİM ÇERKEZKÖY’ÜN KURTULUŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN


29 EKİM ÇERKEZKÖY’ÜN KURTULUŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN 29/10/2021 17:29:39 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 29 Ekim Çerkezköy’ün Kurtuluş Bayramı…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

29 EKİM ÇERKEZKÖY’ÜN KURTULUŞ BAYRAMI KUTLU OLSUN


29/10/2021 17:29:39

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 29 Ekim Çerkezköy’ün Kurtuluş Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadığımız ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümü coşkusunu yaşadığımız 29 Ekim, aynı zamanda Çerkezköy ilçemizin düşman işgalinden kurtulduğu gündür.

Tarihimizin şanlı sayfalarına altın harflerle yazılan Kurtuluş Savaşı, 11 Ekim 1922’de Mudanya Mütarekesi’nin imzalanması sonucunda diplomatik bir zaferle taçlandırılmış, Anadolu topraklarının yanı sıra Trakya Bölgemiz de düşman işgalinden kurtarılmıştır. 29 Ekim 1922 tarihinde işgalci birliklerin çekilmesi sonucunda Çerkezköy kurtuluşa ermiştir.

Savaşın getirdiği yıkımları yaşamış ve zorluklar içerisinde vatan topraklarını işgalden kurtarmış yüce Türk milletinin fertleri olarak özgürlük ve bağımsızlık ruhu ile yurdumuza ve Cumhuriyet’imize sahip çıkmaya, Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetini yaşatmaya devam ediyoruz.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşadığımız bu anlamlı günde 29 Ekim Çerkezköy’ün Kurtuluş Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, yurdumuzun kurtarıcısı Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını, rahmet, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

Yazar= Tekirdağ Belediyesi | Bülten

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu