Tekirdağ

2023-2024 Okul Sporları Bilek Güreşi Genç B Kız-Erkek Grup Müsabakaları İlimizde Düzenlendi

14 ilden 215’i erkek, 218’i kız olmak üzere toplam 433 sporcunun katıldığı 2023-2024 Okul Sporları Bilek Güreşi Genç B Kız-Erkek Grup Müsabakaları İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Tekirdağ Valisi Recep Soytürk’ün yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Vali Soytürk; “Tekirdağ bir sanayi şehridir, Tekirdağ bir tarım şehridir, Tekirdağ bir turizm şehridir. Tekirdağ mavi gözlüdür, mavi gözlü şehrimize, Türkiye’nin en güzel konumunda olan ilimize hoş geldiniz. 14 ilden gelen misafirlerimizin bu iki gün içerisinde hem müsabakalarda hem müsabakalardan sonra şehirde iyi vakitler geçirmesini diliyorum.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü ile sözlerime son vermek istiyorum. “Ben sporcunun zeki, çevik ama aynı zamanda ahlaklısını severim.” diyor. Hakikaten gençsiniz, dinamiksiniz, zekisiniz ama Türk toplumunun hem milli hem manevi  değerleriyle donanıp Türkiyemizin geleceğinde siz var olacaksınız. Gelecek sizindir ve onu size emanet edeceğiz. Bu bilinçle çalışmalarınızı devam ettirmenizi temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Soytürk ardından müsabakalarda yarışan sporcuları tebrik ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

Bu haber Tekirdağ Valiliği’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu