Yaşam

2 DEPREM BİLİNCİNDEN ENDİŞELENDİREN SÖZLER

Profesör Doktor Naci Görür ve Profesör Doktor Okan Tüysüz dün gece 23.20’de Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında meydana gelen deprem hakkında…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Profesör Doktor Naci Görür ve Profesör Doktor Okan Tüysüz dün gece 23.20’de Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında meydana gelen deprem hakkında açıklamalarda bulundu.

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre ilçelerde de hissedilen deprem can ya da mal kaybına yol açmadı. Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, Twitter hesabından depreme ilişkin bir değerlendirme yaptı.

Marmara Fay zonundaki depremin Tekirdağ kolu ile ilişkili olduğunu vurgulayan Naci Görür, “Bu kol üzerinde zaman zaman bu büyüklüğe varan depremlere gaz çıkışları da neden olabiliyor. Konumu gereği bu deprem uyarıcı” dedi.

BÜYÜK BİR DEPREM BEKLENTİSİ OLAN BÖLGEDİR

Ulusal bir TV kanalına video konferans yoluyla bağlanan Prof. Dr. Okan Tüysüz ise büyük bir deprem üretme olasılığının yakın bir zaman için olası olmadığını söyledi. Ancak bölgenin oldukça hassas olduğunu dile getiren Okan Tüysüz; “Marmara büyük bir deprem beklentisi olan bir bölgedir. Fay hattına yakın oturanların hazırlıklı olmaları lazım” diye konuştu.

Yaşanan tüm depremlerin uyarıcı olduğunu kaydeden Tüysüz; “Kendi başına hasar yaratma özelliği olmasa da fayın aktif olduğunu söylemesi açısından önemli” şeklinde konuştu.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu