Tekirdağ

1920 öğrenci 23 Nisan’ı Kasap havasıyla kutlayacak

Süleymanpaşa Belediyesi ve Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte gerçekleştirdiği organizasyonda Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 102. yılı kutlamaları kapsamında 1920 öğrenci Trakya yöresine ait Kasap Havası oyunu ile görsel şölen oluşturacaklar.

Mart ayında başlayan çalışmalar kapsamında haftada 3 gün çalışmalarını sürdüren 8-11 yaş arası 1920 öğrenci, sıfırdan halk oyunları öğrenerek atalarımızın mirası Türk Halk Oyunlarını icra edecekler.

Mevlana İlkokulu, Hüseyin Pehlivan İlkokulu, Murat Hüdavendigar İlkokulu ve Şehit Halil Tuna Akgöz İlkokulu öğrencilerinin katılacağı organizasyonda devasa bir ekip kendilerini izlemeye gelenlere unutulmaz bir gün yaşatacak.

Mart ayında başlayan çalışmalar kapsamında Süleymanpaşa Belediyesi Halk Oyunları eğitmenleri eşliğinde hazırlıklarını sürdüren öğrenciler 23 Nisan Cumartesi günü sahil dolgu alanda gösterilerini gerçekleştirecekler.

1920 kişilik gösteriyi ulusal basından çok sayıda gazete ve televizyonun da takip edeceği öğrenilirken öğleden sonra gerçekleşecek gösteriyi on binlerce kişinin de izlemesi bekleniyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu