Tekirdağ

19. Geleneksel Yayla Şenlikleri ziyaretçi akınına uğradı

Süleymanpaşa Belediyesi ile Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile bu yıl 19’uncusu düzenlenen Geleneksel Yayla Şenlikleri, üç gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı.

ÜÇ GÜNDE 100 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİ

Ünlü Karadenizli Türkücü İsmail Türüt’ün ana sanatçı olarak yer aldığı 19. Geleneksel Yayla Şenlikleri, 23-25 Haziran tarihleri arasında, Karadeniz Mahallesi Hayrabolu Yolu üzerindeki Şenlik Alanında gerçekleşti. Üç günde 100 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan şenlik alanında yöresel ürünler ve lezzetler görücüye çıktı, eğlence doruğa ulaştı. Şenlikte, öğle saatlerinde başlayan horon, gece geç saatlere kadar aralıksız devam etti. Birbiri ardına sahne alan Karadenizli müzisyen ve ses sanatçılarının performansları ilgiyle takip edilirken, şenliğin kapanışını da İsmail Türüt yaptı. Türüt sevilen eserlerini binlerce kişiyle birlikte seslendirdi.

BAŞKAN UZUNLAR ŞENLİK ALANINDA VATANDAŞLA KUCAKLAŞTI

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Hüseyin Uzunlar, üç gün boyunca şenlik alanında vatandaşlarla bir araya gelerek Karadeniz kültürünün zenginliklerini ziyaretçilerle paylaştı. Uzunlar, 19. Geleneksel Yayla Şenlikleri’nin Süleymanpaşa’nın kültürel zenginliklerinden biri olduğunun altını çizerek şunları söyledi: “Karadeniz’in kültürü ve coşkulu atmosferiyle dolu 19. Yayla Şenliklerimizde, Karadenizli hemşehrilerimizle üç gün boyunca bir aradaydık. Süleymanpaşa Belediyesi olarak, Tekirdağ Karadeniz İlleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte düzenlediğimiz bu muhteşem etkinlikte, yöresel lezzetler, geleneksel müzik ve horon eşliğinde doyasıya eğlence vardı. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürler. Gelecek yıl daha görkemli ve büyük bir organizasyonla 20’nci Yayla Şenliğimizde buluşmak üzere.”

Bu haber Süleymanpaşa Belediyesi’nin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Başa dön tuşu