Yaşam

1,8 TON ETE EL KONULDU! 62 BİN TL CEZA KESİLDİ


Lüleburgaz’da hijyen ve teknik koşullara uygun olmayan ortamda kesildiği gerekçesiyle 1,8 ton et ve sakatata el kondu. Kaçak faaliyet gösteren…

 ▌ Çorlu'da Haber | Haber Merkezi

Lüleburgaz’da hijyen ve teknik koşullara uygun olmayan ortamda kesildiği gerekçesiyle 1,8 ton et ve sakatata el kondu. Kaçak faaliyet gösteren şüpheliye 62 bin lira ceza kesildi.

Lüleburgaz Görünüm Gazetesi’nden Çınar Türkmen’in haberine göre, Lüleburgaz’da onaysız olarak, uygunsuz ortamda et keserek halk sağlığı ile oynayan şüpheli yakalandı.

Lüleburgaz’da bir kişinin uygun olmayan ortamda et parçalayarak piyasaya sürdüğü bilgisine ulaşılmasının ardından İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Ekipler gerçekleştirdikleri kontrolde onaysız işletmede teknik ve hijyenik koşullara uygun olmayan ortamda et kesildiğini tespit etti.

1,8 TON ETE EL KONULDU!

Denetimde işletmede bulunan 1 ton 800 kilogram et ve sakatata el konuldu.

İşletmeye bakanlıkça belirlenen hijyen esaslarına uymadığından dolayı 20.706 TL, bakanlıktan onay almadan faaliyet göstermesi nedeniyle 41.426 TL olmak üzere 62 bin lira idari para cezası uygulandı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Halkımızın sağlıklı gıdaya ulaşması için ilimiz genelinde tüm gıda kontrol görevlisi personelimizce 24 saat esasına göre resmi kontrollerimiz aralıksız devam etmekte olup kurallara uymayan gıda işletmelerine göz açtırılmayacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

 

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu