Tekirdağ

14 BİN HEKTARDA PETROL ARANACAK! İZİN VERİLDİ

Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama A.Ş. adlı şirkete Tekirdağ, Çanakkale ve Hakkari olmak üzere üç ayrı saha için petrol arama ruhsatının verildiği bildirildi.

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünün Petrol Hakkına Müteallik Kararı, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama A.Ş.’ye Çanakkale ve Tekirdağ il sınırları arasında kalan 5 bin 549 hektar, Tekirdağ’daki 14 bin 454 hektar ve Hakkari’deki 22 bin 212 hektar yüz ölçümlerine sahip sahalar için 5 yıl süreyle petrol arama ruhsatı verilmesi kararlaştırıldı.

Resmi Gazete’denin bugünkü nüshasında yayınlanan kararda, “Arar Petrol ve Gaz Arama Üretim Pazarlama A.Ş.’nin bölgesi, ili, yüzölçümü ve paftası yukarıda gösterilmiş bulunan saha için petrol arama ruhsatı verilmesi talebi incelenmiş ve Şirkete; 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 6, 7 ve 22’nci maddeleri gereğince, bu kararın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren beş yıl süre ile petrol arama ruhsatı verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

İşte kararın yayınlandığın nüsha

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu