Tekirdağ

11 Büyükşehir Belediye Başkanı Tekirdağ’da Buluştu

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının artık geleneksel hale getirdikleri ‘Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’ Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ev sahipliğinde Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesinde gerçekleştirildi.

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanının; ortak akıl oluşturmak, sorunların çözümlerinde bilgi alışverişinde bulunmak ve ülkenin geleceğiyle ilgili önemli kararlar alma noktasında gerçekleştirdikleri Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’na bu kez Tekirdağ ev sahipliği yaptı.

BAŞKAN ALBAYRAK: “BU TOPLANTILARDA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARKADAŞLARIMIZLA ORTAK AKILLA HAREKET EDEREK HEM BİLGİ VE DENEYİMLERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ HEM DE ÇALIŞMALARIMIZA YÖN VERİYORUZ.”

Toplantıya ev sahipliği yapan ve açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Albayrak, Bu toplantılarda yerel yönetimlere ve ülke gündemine yönelik önemli kararlar alındığını belirterek, “Tarım ve hayvancılığı, güçlü sanayisi, gelişmiş ulaşım ağı, lojistik yatırımları, üniversitesi ve turizmiyle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan Tekirdağ, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısıdır. Yerel demokrasiyi güçlendirmek ve halkımıza umut olmak için 11 Büyükşehir Belediyesi olarak el ele verdik, her alanda iş birliği ettik, kentlerimizin sorunlarını masaya yatırdık ve yeni nesil belediyecilik uygulamalarımızı hayata geçirdik. Altyapıdan üstyapıya, kent planlamasından ulaşıma, kültürden sanata, spordan sağlığa, sosyal hizmetlerden eğitime, tarımsal hizmetlerden turizme kadar pek çok alanda vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeyi ilke edindik. Dahası bu kadarıyla yetinmeyip ülkemizin pek çok sorununa çözümler ürettik ve üretmeye devam ediyoruz. Artık geleneksel hale getirdiğimiz bu toplantılarda, büyükşehir belediye başkanı arkadaşlarımızla ortak akılla hareket ederek hem bilgi ve deneyimlerimizi paylaşıyoruz hem de çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu süreçte çok iyi birer referans olan siz değerli büyükşehir belediye başkanlarımız ve ekiplerinizle yol arkadaşlığı etmekten dolayı gurur ve mutluluk duyuyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanları Buluşmalarının 11’ncisini gerçekleştirdiğimiz bu anlamlı günde, iş birliğimizin geliştirilmesine ve güçlendirilmesine katkı sağlayan tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, düzenlemiş olduğumuz programın en verimli şekilde geçmesini diliyorum.” dedi.

CHP YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “BAŞKANLARIMIZ 365 GÜN SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORLAR”

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da toplantı öncesi yaptığı konuşmada, büyükşehir belediye başkanlarının canla başla çalıştıklarını belirterek, “Belediye başkanlarımız asla şikayet etmeden var güçleriyle bu zor günlerde, bu dar günlerde vatandaşlarımızın yanında oluyorlar. 365 gün sorunlarını çözmek için mücadele ediyorlar. Bu toplantılarda da hem ülke gündemi için hem de yerel yönetimler için ortak akıl çerçevesinde önemli projeler üretme adına bize önemli kazanımlar sağlıyor” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Prof. Dr. Halim Orta tarafından, ‘Trakya’da Toprak ve Su Kaynaklarının Mevcut Durumu ve Geleceği’ konulu sunum gerçekleştirilirken, Ziraat Yüksek Mühendisi Hacı Aslan tarafından da ‘Tekirdağ’da Tarım ve Büyükşehir Belediyesi’nin Uygulamaları’ adlı sunum yapıldı. Başkanlar arasında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan toplantıda ayrıca, Cumhuriyetin ilk yıllarındaki büyük kalkınma hamlesinin yapı taşı olan İzmir İktisat Kongresi çalışmaları ele alınırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer de “İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi” çalışmaları hakkında büyükşehir belediye başkanlarına bilgi paylaşımında bulundu. Toplantı sonunda, 11 Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından imzalanan Sonuç bildirgesi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından okunarak kamuoyu ile paylaşıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.

 

Bu haber Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin Kendi sitesinden botlar yardımıyla otomatik olarak eklenmiştir. Bu içerikte Çorlu’da Haber editörleri herhangi bir müdahalede bulunmamıştır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu