DepremYaşam

100 Depremzede Aile, Tekirdağ’da Ağırlanacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 6 Şubat’da 10 ili etkileyen büyük depremden etkilenen 100 depremzede aileyi Tekirdağ’da ki otellerde misafir edeceklerini ve otellerle anlaştıklarını duyurdu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, büyükşehir belediyesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin olduğu ilk günden itibaren büyük bir özveri ve fedakarlıkla bölgeye yardım göndermeye devam ettikleri belirtti. Bugünden sonrada yardımların ve çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirten Albayrak, Bugünden itibaren Tekirdağ ile Hatay arasında bir köprü kuruyoruz dedi.

EKİPLERİMİZ BÖLGEDE FAAL OLARAK ÇALIŞIYOR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; ‘’Bu depremde 10 ilimizde. Hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Üzüntünün çok büyük yaralılara acil şifalar diliyorum. Umarım inşallah yine alınan bilgiler çerçevesinde 20-25 bin evin yıkıldığı buradan çok fazla sağlıklı vatandaşımızdan çıkarılması öylece biraz daha acımadan hafifletilmesi en büyük dileğimizdir.

Ama gelinen noktada gerçekten başta Hatay olmak üzere Kahramanmaraş ve büyün 10 ilimizde gerçekten çok sıkıntılı manzaralar görüyoruz.Çok üzüntülü günler görüyoruz. Şimdi ne yaptık? Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu olayı benim haber almam. Pazartesi günü zaten 5’te ayaktaydım. Orada öğrendim. Ondan sonra da olayın vahametini dakikası dakikasına saat saat arttığını gördüm.

Ben saat 5’te hemen itfaiye daire başkanımızı arayarak acilen bir ekibin kurtarma ekibinin kurtarma ve enkaz kaldırma ekibinin Yani ana ekibi bir an evvel gönderilmesi lazım, gönderelim diye talimat verdim. Zaten o sabah Tekirdağ’da yoğun bir kar yağışı da vardı oraya gittim arkadaşlar hazırdı ilk etapta oraya 3 araçla kurtarma aracıyla bir de 15 kişilik bir itfaiye ekibimizi gönderdik. Arkadan devamlı temas kurarak bölgeye bugün bölgede şu anda onu net bir şekilde vatandaşlarıma izah edeyim.

104 personelimiz 28 tane aracımız en işlerinin Ayrıca Fen işlerimizin 21 tane aracı TESKİ dahil olmak üzere Bunun içerisinde bölgede faal halde da çalışmaktadırlar.’’ İfadelerini kullandı.

100 DEPREMZEDE AİLEYİ TEKİRDAĞ’DA AĞIRLAYACAĞIZ

Depremden etkilenen ve kışı geçiremeyecek durumda olan 100 aileyi Tekirdağ’da misafir edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak‘’Şimdi acilen Bugün bir karar aldık ve valiliklere yazıyorum. O ilimizden de o bölgede eve giremeyecek durumda olup kışı geçiremeyecek olan yaklaşık olarak 100 aileyi Tekirdağ’a getirmeyi düşünüyoruz burada.

Otellerle anlaşma sağlandı onları da burada 3 veya 4 ay yani o günlük şartlarına göre ne gösterir Tekirdağ’da misafir edeceğiz. Acılarından hafifleteceğiz. Burada günde 3 öğünde yemek vererek veyahut da kendilerinden biraz derken bütün gücümüzle kendilerine ilgilenerek onları rahatlatmayı hedefliyoruz. Birinci projemiz bu projemizi de uygulamaya koyduk‘’ dedi.

Albayrak, açıklamalarının ardından Hatay’da görevde olan Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden bilgi verdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Haber ve resimlerin telif haklarından dolayı kullanımı yasaktır. Yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksi halde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı maddesine göre gerekli işlemler uygulanacaktır.
© Copyright 2014

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu